Po pierwsze: Nieocieplone Ściany Zewnętrzne

Zamieszczamy dzisiaj wpis, aby poruszyć istotny temat, który często umyka uwadze wielu właścicieli nieruchomości – problem nieocieplonych ścian zewnętrznych. Nawet jeśli używamy wysokiej jakości pustaków, istnieje ryzyko, że ściana szybko traci ciepło, co może prowadzić do szeregu problemów związanych z efektywnością energetyczną.

Złudzenie Solidności: Pustaki a Ocieplenie

Często uważamy, że solidność i trwałość ściany zewnętrznej wynikają z wykorzystania solidnych materiałów, takich jak dobrej jakości i grube pustaki. Jednak, co często pomijamy, to fakt, że solidność nie zawsze przekłada się na skuteczność izolacyjną.

Nawet najlepsze pustaki mogą ulegać wychładzaniu, zwłaszcza gdy ściana nie jest właściwie ocieplona. To zjawisko jest szczególnie zauważalne na powierzchniach wypełnionych zaprawą, która staje się efektywnym mostkiem termicznym.

Skutki Braku Ocieplenia Ścian Zewnętrznych:

  1. Wzrost Rachunków za Ogrzewanie: Nieocieplone ściany zewnętrzne skutkują większym zużyciem energii, co odbija się na rachunkach za ogrzewanie.
  2. Problemy Z Wilgocią: Brak odpowiedniej izolacji sprzyja kondensacji i gromadzeniu się wilgoci, co może prowadzić do poważnych problemów z grzybami i pleśniami.
  3. Niska Komfort Termiczny: Nieocieplone ściany mogą powodować zimne obszary w pomieszczeniach, wpływając negatywnie na komfort termiczny mieszkańców.
  4. Szybszy Proces Starzenia się Budynku: Brak izolacji termicznej przyspiesza proces starzenia się materiałów budowlanych, co może wymagać kosztownych napraw i renowacji.

Rozwiązanie: Profesjonalne Badania Termowizyjne

Aby przeciwdziałać problemom związanym z nieocieplonymi ścianami zewnętrznymi, zalecamy przeprowadzenie profesjonalnych badań termowizyjnych. Dzięki precyzyjnym pomiarom, możemy zlokalizować obszary utraty ciepła i dostarczyć spersonalizowane rozwiązania, poprawiając efektywność energetyczną Twojego domu.